Dişportal sitemizde ekibimiz içindeki editörlerimiz ve ekibimiz içinde bulunmayıp sitemize üye olmuş olan üyeler sitemizde yazı yayımlayabilmektedir. Üyelerin yazıları ilgili editörlerimizin kontrolünden geçtikten sonra yayınlansa da her türlü ihlali tespit edemeyebiliriz. Sitemizde yazılan her yazıdan yazının ilgili yazarı sorumludur. Yazıda bir ihlal varsa dişportal ekibi olarak bizimle iletişime geçilmesinden çok kısa bir süre sonra yazı yayımdan kaldırılacaktır.

 Gönderilecek Yazılarla Alakalı Kurallar

Sitemize gönderdiğiniz yazıların sizin tarafınızdan yazılmış olması gerekmektedir, aksi takdirde yayımlanmaz, yayımlanmış olsa da yayımdan kaldırılabilir. Yayımlamadığımız yazılara bir daha erişemeyiz o yüzden lütfen yedeğini bulundurun.

Gönderdiğiniz yazılarla alakalı alıntılar, kaynakça gibi unsurlara özen gösterin. Eğer bu konuda bir ihlal varsa yazınız yayımlanmaz.

Yazınızın altında otomatik olarak sitemize üye olduğunuz isim – soy isminiz veya kullanıcı adınız, seçtiyseniz fotoğrafınız, doldurduysanız profil bilginiz – hobileriniz, kaçıncı sınıf olduğunuz veya kendinizi nasıl tanımladığınızla alakalı sizin yazdığınız alan – bulunmaktadır, yazının altına isminizi eklemenize gerek yoktur.

Gönderdiğiniz yazının konusu uzmanlık alanınızla ilgili olsun. Mesela hekim değilseniz , yazı içinde sağlıkla alakalı tavsiye vermeyin. Veya diş hekimliği öğrencisiyseniz , başka bir bölümle alakalı konulara teferruatıyla girmeyin.

İntihal, sahtecilik veya çarpıtma gibi durumlarda yazınız yayımlanmaz, yayımlansa da bize gelen bir bildirim sonucunda direkt yayımdan kaldırılır. Bu tarz durumlarda ilgili yazara bilgi verip vermeme hakkımızı saklı tutarız.

Yazılarınız genel etik kurallarına uygun değilse yayımlanmaz, yayımlansa da tespitinde kaldırılır.

Bu kurallara riayet ederseniz çok mutlu oluruz.