Dişportal’a Yazı Nasıl Eklenir?

Dişportal.net WordPress yazılım sistemini kullanmaktadır. Dünyadaki websitelerinin çeyreği – veya daha fazlası – wordpress ile dizayn edilmiştir. Dişportal olarak WordPress yazılımının görünümünü kendimizce özelleştirerek değerli kullanıcılarımıza sunduk. Yazı ekleme, profil düzenleme gibi işlemleri çok kolay bir hale getirdik.

Bu yazıda yazı nasıl eklenir onu göstereceğiz.

Dişportal’a Yazı Nasıl Eklenir?

Öncelikle sitemize üye olmanız, üyeyseniz bilgilerinizle giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra site ana sayfamızdan ‘Yazını Yolla’ menüsüne tıklayarak ilgili sayfaya erişebilirsiniz. Yazılarınız ilgili editörlerimizin denetiminden geçtikten sonra yayımlanır. Yazılarınızın içeriğini düzenleyerek yayımlamayız, ya yayımlanır ya da yayımlanmaz.

Yazı Ayarları

Dişportal sitesi oldukça basit bir yazı arayüzü kullanmaktadır. Aslında tek istediğimiz yazı içeriği ve yazı içeriğiyle alakalı bir yazı başlığı. Fakat kullanıcılarımızın diğer spesifik ayarlarla daha hoş bir yazı meydana getirmesi bizi memnun eder. O yazı panelini biraz açıklayalım.

Resimde gördüğünüz gibi yazınızın başlığını üst kısma yazıyorsunuz. İçeriğini ise alttaki kutucuğa ekliyorsunuz. Yazınızda birçok başlık ve alt başlık olabilir, bunları paragraf kısmından ekliyorsunuz. Ana başlıklarınız için başlık 2’yi, onun alt başlıkları için başlık 3 ve diğer başlık seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Editörlerimiz hariç diğer kullanıcıların resim eklemesine izin verilmemektedir.

Paragraf kısmının yanında aşina olduğunuzu düşündüğümüz kalın yazma, eğik yazma, kategorizasyon, metni sağa – sola yaslama ve ortalama, link ekleme gibi seçenekler var. Bunları da kullanabilirsiniz.

Bunun yanında yazınızın alakalı olduğu kategori seçeneğini işaretlemenizi de oldukça isteriz. Biz bunu yapmasanız bile yazınızın içeriğini tahmin ederek bir kategori belirleyebiliriz. Fakat eğer bunu siz seçerseniz ve yazınız yayımlanırsa bu değiştirilmez, sizin seçtiğiniz kategoride yayımlanır.

‘Önerilen Yazılar’ seçeneği eğer yazınız iddialı bir yazıysa seçmenizi önerdiğimiz bir seçenektir. Eğer seçerseniz ve yazınız tarafımızdan ‘Önerilen Yazılar’ olarak onaylanırsa, sitemizin bazı bölgelerinde gözüken ‘Önerilen Yazılar’ kısmında yazınız yayımlanmış olacaktır. Siz bu kutucuğu işaretlemezseniz yazınız gene yayımlanabilir fakat önerilen yazılar kısmında yayımlanmayacaktır.

Bitirmeden önce profesyonellerin kullanımına sunduğumuz bir diğer özellik var. Eğer WordPress kullanımına aşinaysanız yazınızda sidebar olup olmayacağına, olacaksa da yazınızın sağ mı sol mu tarafında olacağına karar verebilirsiniz. Bunun yanında yazınızın türüyle alakalı olarak birkaç metin seçeneği de var. Bunları da isteğinize bağlı olarak düzenleyebilirsiniz. Bu seçeneklere göre yazınızı galeri yazısı, köşe yazısı, normal yazı gibi düzenlerde yayımlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bu yazıda anlatılanlara ihtiyacınız olacağını pek düşünmüyorum ama daha profesyonel yazılar ortaya çıkarmak isterseniz, metin editörümüz buna oldukça müsait :).

BİR CEVAP YAZIN

E-Posta adresiniz yorumunuzda gözükmeyecektir. Required fields are marked *